Причин зубного болю може бути багато. Одне з найпоширеніших стоматологічних захворювань – карієс – процес руйнування та демінералізації твердих тканин зуба з утворенням порожнин.
Проявляється пігментними плямами на емалі, неприємним запахом, болісною реакцією на гарячу або холодну їжу.
Супутнім захворюванням може бути пульпіт, періодонтит. Можливе утворення кіст. Це захворювання вражає людей незалежно від віку та статі. За даними ВООЗ, понад 90% населення страждають карієсом.
Чому розвивається карієс
Карієс не є первинним захворюванням. Його слід розглядати, як результат зниження імунітету внаслідок хронічних інфекційних захворювань, порушень функції травної системи, нераціонального харчування.
В основі захворювання лежить недостатня гігієна ротової порожнини. Неправильне чищення зубів сприяє утворенню зубного нальоту - комфортного середовища для стрептококових бактерій.
Зубний наліт ущільнюється мінеральними речовинами, які перебувають у слині та їжі, у результаті утворюється зубна бляшка. Колонії бактерій, що живуть у зубній бляшці, внаслідок своєї життєдіяльності виділяють молочну кислоту, яка виводить мінеральні речовини із зубної емалі.
Інтенсивність патологічного процесу залежить від імунного статусу людини. Зниження захисних функцій організму призводить до швидкого розвитку карієсу.
Діти, які страждають на рахіт або ексудативний діатез, хворіють на карієс в 2 рази частіше за здорових.
Сприятливими факторами захворювання карієсом є несприятлива екологічна обстановка, нестача мінеральних речовин у раціоні харчування, стресові ситуації, спадкові патології.
Важливим фактором, що підвищує ризик захворювання на карієс, визнано низьку якість питної води.
Відхилення у формуванні зубощелепної системи, інтенсивність прорізування та зростання зубів у дітей також мають вплив на їх стан у майбутньому.
Клінічна картина карієсу
Карієс має 4 стадії розвитку, кожна з яких характеризується своєю клінічною картиною.
На першій стадії на емалі утворюється каріозна пляма. Руйнів твердих тканин ще немає, тому інструментальне обстеження не є інформативним. На цій стадії можливе самоодужання за умови стійкого імунітету.
На другій стадії відзначається розм'якшення тканин в області пігментної плями. Глибокі шари зуба ще не пошкоджені, дефект емалі виглядає як темна пляма з шорсткою поверхнею.
Середня форма карієсу – це ураження дентину та емалі, а на останній стадії діагностується руйнування зуба. При тяжкому перебігу захворювання уражається кілька зубів. Хворий відчуває гострий біль під час прийому гарячої та холодної їжі.
Діагностика та лікування карієсу
Діагностика карієсу за результатами візуального та інструментального дослідження не є складною.
В основу лікування карієсу покладено механічне видалення уражених тканин та реставрацію зуба за допомогою пломб.
Ефективність лікування залежить від рівня ураження зуба.
Сучасні технології санування карієсної порожнини дозволяють відмовитися від використання бормашини та застосувати лазерне препарування. Ця технологія дає можливість проводити процедуру препарування безболісно та з високою якістю.
Застосування сучасних композиційних матеріалів, що мають ангезивні властивості, виключає необхідність препарувати глибокі тканини при лікуванні поверхневого карієсу.
Своєчасне лікування карієсу дає змогу зберегти зуб.
Тому звертайтеся до стоматолога медичного центру «Здоровое поколение» та Ваші зуби будуть здорові, а усмішка гарною!
Перейдіть за посиланням, щоб дізнатися вартість лікування карієсу у дітей та дорослих
Запишіться на прийом до лікаря прямо зараз!
Донецьке шосе, 7, (050)309-32-10
Придніпровськ (050)344-10-77, (067)880-58-85, (050)345-70-75
Тополя (098)180-25-23, (067)632-72-74, (050)438-30-14
Перемога (050)419-41-25, (096)467-74-77, (067)577-74-88, (056)376-85-75, (056)376-85-46
Привокзальна (067)625-03-30, (099)086-48-58