Огляд вакцин для обов’язкового щеплення дітей в Україні

Щеплення дітей проти дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, хвороб, викликаних хіб-інфекцією та гепатиту В. Які вакцини застосовуються в Україні. Чому щеплення дітей є обов'язковими.

Центр запису пацієнтів
(050)480-04-22 (Viber,Telegram),
(067)632-72-74,
(067)625-03-30,
(096)467-74-77,
(067)577-74-88

Огляд вакцин для обов’язкового щеплення дітей в Україні

Вакцини, що використовуються в Україні, проти дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, гепатиту В та хвороб, викликаних хіб-інфекцією, – комбіновані й надають захист одночасно від декілько хвороб. Батьки повинні знати про застосовувані вакцини та їх призначення.

Дифтерія, кашлюк, правець, поліомієліт, хіб-інфекція, гепатит В: що це за хвороби

Щоб зрозуміти, чому щеплення є обов’язковим згідно національного календаря України, необхідно познайомитися з короткою інформацією про ці хвороби.

Дифтерія – хвороба, що спричиняється токсинами, які виділяють бактерії при потраплянні в організм. Токсини вражають, в першу чергу, слизову горла, а після попадання в кров – нирки, серце, нервові клітини. Набряк горла може утруднювати дихання аж до настання смерті.

Правець – хворобу викликають спори бактерій Clostridium tetani, що живуть в грунті і потрапляють в організм людини через травмовану шкіру або слизову. Інфекція проявляється м’язовими спазмами, судомами, ускладненним диханням, лихоманкою, порушенням функції ковтання. Ризик летального кінця може досягати 70%.

Кашлюк – бактеріальна інфекція, що вражає дихальні шляхи і викликає тривалі напади кашлю на протязі довгого часу (до трьох місяців). Хвороба надзвичайно небезпечна для дітей раннього віку (загрожує зупинкою дихання та враженням головного мозку) і характеризується високою контагіозністю.

Поліомієліт - гостра інфекційна хвороба, яку викликає поліовірус. Він вражає нервові клітини, провокує запальний процес в оболонках головного мозку, дитина страждає від постійного паралічу.

ХІБ-інфекція (гемофільна інфекція) - це гостра інфекційна хвороба, спровокована гемофільною паличкою Haemophilus influenzae (тип B) і проявляється бактеріальним менінгітом, пневмонією, ларингітом, артритом.

Гепатит В – запалювальний процес в печінці, спровокований відповідним вірусом, що потрапив до організму дитини через травмовані шкірний покрив, слизову оболонку, з кров’ю, слиною та іншими біологічними рідинами. При відсутності лікування гостра форма гепатиту В перетворюється в хронічну, а також може ускладнюватися цирозом печінки, онкологічним процесом.

Всі ці інфекції легко передаються, небезпечні для здоров’я і, навіть, життя. Єдина можливість запобігти захворюванню - це щеплення.

Запрошуємо переглянути відео з оглядом обов’язкових та рекомендованих вакцинацій в Україні. Розповідає досвідчений педіатр, дитячий алерголог мережі клінік Здорове покоління у м. Дніпро, - Дупленко Наталія Валеріївна.

Які вакцини використовуються в Україні для обов’язкового щеплення

Сьогодні в Україні застосовуються вакцини від європейських (Бельгія, Франція) та українських виробників. Ці вакцини полівалентні, що дозволяє одночасно захистити дитину від декількох хвороб.

Перелік вакцин надано у таблиці.

Країна виробник Назва вакцини Проти яких інфекцій щеплення
 Бельгія  Інфанрикс дифтерія, правець, кашлюк
 Бельгія  Інфанрикс ІПВ дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт
 Бельгія  Інфанрикс ІПВ Хіб дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт,
хвороби, спричинені гемофільною паличкою
 Бельгія  Інфанрикс ГЕКСА дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт, гепатит В,
хвороби, спричинені гемофільною паличкою
 Бельгія  Бустрикс дифтерія, правець, кашлюк
 Бельгія  Бустрикс ПОЛІО дифтерія, правець, кашлюк
 Франція  Тетраксим поліомієліт, дифтерія, кашлюк, правець
 Франція  Пентаксим дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт,
інвазивні інфекції, спричинені Haemophilus influenzae типу b
 Франція  Гексаксим дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт,
інвазивні інфекції, спричинені Haemophilus influenzae типу b
 Україна  АДП дифтерія, правець
 Україна  АДП-М дифтерія, правець

Інфанрикс

Інфанрикс (INFANRIX) - препарат призначений для первинної імунопрофілактики дітей після двохмісячного віку від дифтерії, правця та коклюшу, а також для ревакцинації тих дітей, які уже одержали повну первинну вакцинацію від названих інфекцій.

щеплення вакцина Інфанрикс в Дніпрі

Вакцина вміщує дифтерійний і правцевий анатоксин, а також безклітинний антиген кашлюку.

Інфанрикс має меншу реактогенність за рахунок вмісту безклітинного антигенного кашлюку в порівнянні з цільноклітинними вакцинами і в цьому його перевага - майже не спостерігається підвищення температури, набряку, занепокоєння.

Вакцина поєднується з іншими інактивованими вакцинами.

Інфанрикс ІПВ

Інфанрикс ІПВ (INFANRIX IPV) включає діючі складові Інфанриксу в комплексі з трьома штамами інактивованих вірусів поліомієліту і застосовується для первинної та бустерної вакцинації від дифтерії, правця, кашлюку та поліомієліту дітей після двохмісячного віку.

щеплення вакцина Інфанрикс ІПВ в Дніпрі

До складу Інфанриксу ІПВ входить слідова кількість неоміцину і поліміксину, тому не слід вакцину призначати пацієнтам з гіперчутливістю до цих антибіотиків.

Інфанрикс ІПВ Хіб

Інфанрикс ІПВ Хіб (INFANRIX IPV Hib) - п’ятикомпонентна вакцина призначена для первинної вакцинації дітей після двохмісячного віку проти дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, хвороб, викликаних гемофільною паличкою.

щеплення вакцина Інфанрикс ІПВ Хіб в Дніпрі

Також препарат використовується для ревакцинації дітей, які уже одержали повну дозу вакцинації проти цих інфекцій.

Інфанрикс ІПВ Хіб може призначатися одночасно з вакциною проти гепатиту В, але вводитися в різні місця.

Інфанрикс ГЕКСА

Інфанрикс ГЕКСА (INFANRIX HEXA) - вакцина, яка включає шість компонентів і, відповідно, захищає від збудників хвороб: дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, гепатиту В та гемофільної палички (Haemophilus influenzae типу b).

щеплення вакцина Інфанрикс Гекса в Дніпрі

Введення Інфанриксу Гекса може бути поєднаним з вакцинами проти пневмококової, ротавірусної інфекції, паротиту, кору та краснухи.

Бустрикс

Бустрикс (BOOSTRIX) - вакцина, що призначена лише для бустерної імунізації і не застосовується для первинного щеплення.

щеплення вакцина Бустрикс в Дніпрі

Її призначають дітям після чотирьох років та дорослим. Вона має знижений вміст антигенів, проти дифтерії та правця, тому використовується в разі необхідності ревакцинації проти кашлюку.

Також Бустрикс призначається дітям і дорослим з невідомим вакцинальним статусом або з незавершеним курсом вакцинації дифтерії, правця та кашлюку.

Бустрикс Поліо

Бустрикс Поліо (BOOSTRIX POLIO) - полівалентна вакцина для ревакцинації проти дифтерії, правця, кашлюка та поліомиеліту зі зменшенним вмістом антигенів.

Вона призначається дітям після чотирьох років та дорослих з невідомим вакцинальним статусом або з незавершеним курсом вакцинації проти дифтерії, правця та кашлюку.

Тетраксим

Тетраксим (TETRAXIM) - чотирьох компонентна вакцина для первинної вакцинації та ревакцинації дітей з двох місячного віку проти поліомиеліту, дифтерії, коклюшу та правцю.

щеплення вакцина Тетраксим в Дніпрі

Вакцинація Тетраксиму може проводитися одночасно з імунізацією проти кору, краснухи, епідемічного паротиту, гепатиту.

Пентаксим

Пентаксим (PENTAXIM) - використовується для імунопрофілактики таких інфекцій: дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та інвазивних інфекцій, викликаних Haemophilus influenzae.

щеплення вакцина Пентаксим в Дніпрі

Пентаксим призначається немовлятам для первинного щеплення, а також для ревакцинації дітям, які уже отримали курс вакцинації.

Гексаксим 

Гексаксим (HEXAXIM) містить шість компонентів проти дифтерії, правця, кашлюку, гепатиту В, поліомієліту та інвазивних інфекцій, викликаних Haemophilus influenzae і призначається для первинної вакцинації та ревакцинації.

Введення цієї вакцини може бути одночасним з вакцинами проти ротавірусу, епідемічного паротиту, краснухи, кору, пневмококу.

Вакцини АДП та АДП-м

Для імунопрофілактики від правця та дифтерії людей, які мають алергічну реакцію на компонент коклюшу, застосовується вакцини українського виробника АДП та АДП-м.

АДП та АДП-м - вакцини, що включають дифтерійний та правцевий атоксини, але в різній концентрації, тому призначення їх різне.

АДП використовують для первинної вакцинації дітей після двохмісячного віку.

АДП-м містить зменшену кількість діючої речовини, тому призначається лише для ревакцинації дітей та дорослих.

Схема проведення імунізації дітей проти дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту

Національний календар імунопрофілактики названих інфекцій передбачає первинне щеплення трьома дозами в 2, 4, 6 місяців, ревакцинацію в 18 місяців та 6 років.

При необхідності, педіатр складає індивідуальний план вакцинації зі збереженням обгрунтованих інтервалів.

Підібрати вакцину для Вашої дитини може лише лікар з врахуванням її індивідуальних особливостей. Тому звертайтеся в клініки мережі Здорове покоління для проведення грамотної обов’язкової та рекомендованої імунопрофілактики дитини від небезпечних інфекцій.

Запишіться на прийом до лікаря прямо зараз!

 

Покровський (Комунар) (095)292-39-39, (067)523-95-10

Донецьке шосе, 7, (050)309-32-10

Придніпровськ (050)344-10-77, (067)880-58-85, (050)345-70-75
 
Тополя (098)180-25-23, (067)632-72-74, (050)438-30-14
 
Перемога (050)419-41-25, (096)467-74-77, (067)577-74-88, (056)376-85-75, (056)376-85-46
 
Привокзальна (067)625-03-30, (099)086-48-58