Щеплення, вакцини, профілактика інфекційних захворювань у дорослих

Центр запису пацієнтів
(050)480-04-22 (Viber,Telegram),
(067)632-72-74,
(067)625-03-30,
(096)467-74-77,
(067)577-74-88

Щеплення, вакцини, профілактика інфекційних захворювань у дорослих

Вакцинація дорослого населення так само важлива, як і щеплення дітей.

У більшості випадків набутий в дитинстві поствакцинальний імунітет з роками слабшає і не може бути надійним захистом від інфекції.

Тому потрібна підтримка імунітету шляхом ревакцинації в дорослому віці.

Деякі люди не отримували в дитинстві щеплення, в зв'язку з чим для формування імунітету проводиться первинна вакцинація в кілька етапів.

Мандрівники в екзотичні місця також потребують захисту від специфічної інфекції через вакцинацію.

В даний час широко застосовується сезонна вакцинація населення проти грипу.

Дифтерія і правець

Дорослі, які отримали щеплення від цих інфекцій в дитинстві, ревакцинуються кожні 10 років вакциною, яка містить дифтерійний і правцевий анатоксини. Не вакциновані люди для формування імунітету роблять два щеплення з місячним інтервалом, а третю - через рік.

Для щеплення проти цих інфекцій використовуються вакцини:

 • Пентаксим;
 • Інфанрікс Гекса (Бельгія);
 • ІНФАНРИКС ™ ІПВ (Бельгія);
 • Інфанрікс (Бельгія);
 • Бустрікс (Бельгія);
 • Бустрікс Поліо (Бельгія);
 • АДС (Україна);
 • АДС-М (Україна).

Пентаксим і вакцини сімейства Інфанрікс є імпортними комплексними препаратами і застосовуються для вакцинації від багатьох інфекційних захворювань.Вони різняться між собою різною кількістю компонентів проти інфекцій.

Бустрікс застосовується для профілактики дифтерії, правця та кашлюку. Крім дифтерійного та правцевого анатоксинів препарат включає противококлюшний компонент. Вакцина виробляється в очищеному рідкому вигляді.

Анатоксини АДС і АДС-М застосовуються для формування імунітету проти дифтерії і правця у дітей, підлітків і дорослих. Ці препарати також використовуються для ревакцинації дітей, які вже були щеплені від названих інфекцій.

Краснуха, кір, паротит

Дієвою профілактикою цих захворювань є вакцинація високоякісної вакциною Пріорікс бельгійського виробника «ГлаксоСмітЮшйн Байолоджікалз с.а.»

Вітряна віспа

Вакцинація дорослим проти вітрянки може бути зроблена в будь-якому віці вакциною Варілрікс (Бельгія). Це жива аттенуірованна вакцина з доведеною ефективністю для екстреної профілактики при введенні протягом 96 годин після контакту із хворим.

Імунітет зберігається протягом 30 років, тому ревакцинація не проводиться.

Гепатит В

Вакцинація від гепатиту В проводиться вакциною Твінрікс, яка також містить компонент проти гепатиту А. Виробляється препарат в Бельгії компанією ГлаксоСмітКляйн Біолоджікалз С.А.

Якщо в дитинстві виконувалася вакцинація і ревакцинація, то імунний захист працює на протязі 7 років.

Пневмококова і менінгококова інфекція

Щеплення рекомендоване людям, які знаходяться в групі ризику (в силу професійних обов'язків або за медичними показаннями).

Людина прищеплюється раз і на все життя. У виняткових випадках рекомендується ревакцинація.

Для вакцинації використовуються високоякісні препарати Превінар 13 (виробництво США) і Сінфлорікс (виробництво Бельгії).

Це вакцини нового покоління, очищені, тому добре переносяться.

Різниця між цими препаратами полягає в тому, що Сінфлорікс додатково містить ще один компонент проти гемофільних інфекцій.
Детально про пневмонії і її наслідки можна прочитати в статті.

Вірус папіломи людини (ВПЛ)

Деякі види цього вірусу викликають рак шийки матки. Тому рекомендується вакцинація дівчаток і жінок з 9 до 26 річного віку вакциною Церварикс (виробництво Бельгії).

Грип

Щеплення від грипу останнім часом приймає все більш широкі масштаби. Воно виконується щорічно за місяць-півтора до початку сезону захворювання.

В Україні для профілактики грипу застосовуються вакцини:

 • Інфлувак (Нідерланди);
 • Флюарикс (Бельгія);
 • Ваксигрип (Франція).

Настійно рекомендується робити щеплення дорослим, в родині яких є новонароджена дитина.

Вакцина не дає 100% захисту від грипу або ГРВІ, але щеплена людина легше переносить захворювання і йому не загрожує ускладнення.

Вакцинація виконується тільки після огляду терапевтом, а при необхідності, і іншими вузькими спеціалістами.

Не ризикуйте своїм здоров'ям, захищайтеся від інфекційних захворювань щепленнями в приватній клініці «Здорове покоління»!

Дізнатися ціни та наявність вакцин

Узнать цены и наличие вакцин

Відгуки про лікарів та клініку Здорове покоління

Наталья
Выражаю огромную благодарность, Малиновскому Сергею Леонидовичу, за высокий профессионализм! Врач от Бога! Большое Вам спасибо и долгих лет жизни!
Маша
Добрый день! Подскажите пожалуйста! Нам сейчас 3.10 мес, прививки нет ни одной. Родились недоношенными был м/о до 1 года, хотим начать прививаться, с чего нам начать! И е...
Виталий
Случайно попали с малышом на приём к Подтергеря Анастасии Олеговне и не пожалели. Отличный специалист, всегда выслушает, подскажет и обьяснит всё очень понятно. Оч...